کارگاه ریاضی!

زنگ اول، شرکت های هرمی؛ به جای نشستن در پای تخته و کلاس، اول سعی شد در اتوبوس و راه و بحث های دورهمی، بچه ها پرزنت!(اصطلاحی که برای عضویت در شبکه های هرمی به کار گرفته می شود) شوند (به کمک این فایل صوتی، می توانید یک بار پرزنت شوید!) و بعد هم بررسی واقعی این موضوع بود(این منبع را ببینید.) که در آن می شد مباحث ریاضی مثل درخت ها، رشد نمایی توابع و حد را بررسی کرد. زنگ دوم هم معماهای خلاقانه و منطقی بود که عضو اصلی و جدانشدنی این برنامه هاست و البته من در روندش نبودم. زنگ تفریح بعد از آن را با بازی تیزبین (دابل) گذراندیم که یک آماده سازی بود برای زنگ آخر. آن هم در مورد هندسه بود و اصول اقلیدس و آخرش هم در مورد هندسه های متناهی و صفحه ی آفین که تیزبین از روی آن ساخته شده بود. 

و اما نکته ی جالب آن روز برای من، فرق رفتار بچه ها در این روز با یک کلاس المپیاد بود. مشارکت بچه ها در بحث های کلاسی و همراهی شان با بحث ها، واقعا از یک کلاس عادی المپیاد بیشتر بود!

/ 1 نظر / 68 بازدید
farnoosh

سلام ؛ پستتون رو توی جی + دیدم . بنظر کارگاه فوق العاده ای میاد ؛ فقط اینکه اطلاع رسانی و ثبت نام از چه طریقی صورت گرفته؟چون بنظرم تعداد زیادی از افراد از این موضوع خبر نداشتن. همچنین امیدوارم باز هم از این کارگاه ها برگزار کنید و بچه ها هم بیشترین استفاده ی ممکن رو ببرن.